از 0 ریال
رزرو آنلاین

اسکله بریس

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

نوع تور

تور روزانه

اندازه گروه

24 نفر

زبان

___

بررسی اجمالی

اسکله بریس از پرطرفدارترین اسکله‌های نزدیک چابهار است که در طول سال‌های اخیر گردشگران بسیاری برای تماشای زیبایی‌های آن به چابهار سفر کرده‌اند. از میان سواحل جنوبی کشور، سواحل خلیج فارس بیشترین شهرت را دارند؛ در حالی که سواحل دریای مکران در حوالی چابهار از سواحل منحصربه‌فرد صخره‌ای در ایران است.

در سال‌های اخیر محدودیت‌ها برای بازدید از سواحل اطراف چابهار کاهش یافته است و افراد زیادی برای بازدید از اسکله‌های اطراف چابهار به این منطقه سفر می‌کنند. بسیاری از گردشگران اسکله و ساحل بریس را از زیباتریندیدنی های این منطقه می‌دانند. با توجه به بکر بودن ساحل بریس، در حال حاضر امکانات زیادی در این منطقه وجود ندارد؛ اما زیبایی‌های چشم‌نواز این ساحل، بازدید از آن را به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی در سفر به چابهار تبدیل می‌کند. اسکله بریس در یکی از زیباترین سواحل دریای مکران در نزدیکی چابهار قرار دارد و به همین دلیل از محبوب‌ترین اسکله‌های اطراف چابهار به شمار می‌رود. این اسکله یکی از فعال‌ترین اسکله‌های ماهیگیری در سیستان و بلوچستان است که قایق‌ها و لنج‌های صیادی دائم در حال تردد در آن هستند. تماشای رفت و آمد قایق‌های رنگارنگ در این ساحل صخره‌ای بسیار لذت‌بخش است.

اسکله بریس را با نام «ساحل تراسی» نیز می‌شناسند و تصاویر زیادی از این ساحل زیبا توسط عکاسان ثبت شده‌اند که شاید آن‌ها را دیده باشید. زیبایی ساحل بریس در زمان طلوع و غروب خورشید دوچندان می‌شود؛ به همین دلیل، بسیاری از گردشگران اقدام به کمپ کردن در این ساحل می‌کنند. اسکله و ساحل بریس در فاصله ۶۰ کیلومتری شرقی بندر چابهار قرار دارد. مسیر دسترسی به این ساحل از زیباترین جاده‌های جنوبی ایران می‌گذرد. گرچه این مسیر به‌دلیل دور افتاده بودن از مرکز کشور مورد بی‌مهری‌ فراوان قرار گرفته است، یکی از جاده‌های منحصر‌به‌فرد ایران به شمار می‌رود. تلاقی کوه با دریا در طول این جاده شما را بین صخره‌های پرپیچ‌وخم و دریای مکران قرار می‌دهد. فرسایش کوه‌ها در این منطقه در طول سال‌های دراز باعث شگل گیری صخره‌هایی با شکل‌های عجیب و غریب شده است.

نقاط مهم

  • اسکله بریس
  • صخره بریس

شامل / مستثنی است

  • راهنمای تخصصی دو زبانه
  • حمل و نقل خصوصی
  • هزینه های ورودی
  • بیمه
  • خدمات اضافی

موقعیت تور

بررسی ها

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0 ریال

استعلام

سازماندهی شده توسط

موسوم

عضویت از 2021

ممکن است دوست داشته باشید